Inimesed trammis

Hea tuju kestis Vabaduse platsini. Siis kargas püsti üks vanem daam, astusin sammu kõrvale, et ta mõõda lasta, ja sain hoobilt sõimata. Et ma teda läbi ei lase. Just nagu oleks talle näkku kirjutatud, millisest uksest ta väljuda tahab ja kuhu ma tema arvates astuma pean.

*

Keskturu peatus. Seitsmekümnendates mammi, mustad übermoodsad päikeseprillid peas. Astub ukse juurde, et väljuda, ja hüüatab: “Milline huvitav auto! Kas te teate mis auto see on?!” Tema kõrval seisnud naisterahvas ei teadnud, kehitas vaid õlgu. Veider, et läbi nende prillide üldse midagi paistis, huvitavatest autodest rääkimata.

*

Bussijaama peatus. Vahekäigus jookseb kontsade klõbinal üks viiekümnendates naine, haarab korvist “Linnalehe” ja jookseb tagasi. Hetkeks meie pilgud kohtuvad, tal on kuidagi süüdlaslik ja vabandav ilme. Peast käib läbi mõte, et k-erakonna propaganda tekitab sõltuvust, umbes nagu alkohol. Ja nagu alkoholismigi puhul, sõltuvuse tunnistamine on häbiasi, sõltlasi stigmatiseeritakse. Või siis eeldavad sõltlased, et peab olema häbi.

Advertisements
Inimesed trammis

6 thoughts on “Inimesed trammis

  1. Vari ütles:

    järeldus (loetu põhjal):ebaatraktiivsed naised tuleks hukata ja üle 27 naiste keelata avalikku kohta ilmumine.
    ma kohe teadsin, et kuskilt ma jälle midagi sellist leian.

  2. Mulje tasakaalustamiseks peaks nüüd tegema postituse mitteatraktiivsetest noortest purjus jorssidest. Majaka peatuses trammi oodates kohtab neid täiesti regulaarselt…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s