KMFDM, “Blitz”

blitzKõigepealt head uudised.  Bändi juures on tagasi Tim Skold, sedapuhku peamiselt trummitehnikuna. Saundi poolest on “Blitz” tõesti veidi raskem kui, noh, näiteks “Tohuvabohu“.

Edasi halvad uudised, mida on paraku oluliselt rohkem. Mitmed lood on niiõelda lapitehnikas, mõni on kokku pandud huvitavamatest tükkidest (“Never Say Never”), mõni on kokku traageldatud suise jamast (“Bait & Switch”). Kurguhääleja jorisev Sascha Konietzko ja taustaks piiksuv Lucia meenutab pigem The Sisters of Mercy‘t, “Dominion/Mother Russia” ja “Temple of Love” tunduvad olevat peamised inspiratsiooniallikad. Ei, see ei ole kompliment: Sisters originaalis meeldib mulle way rohkem, kui KMFDMi tribuut.

“Davai” on lugu, kus albumi vahelehe väitel laulab Konietzko vene keeles. No kes oleks seda osanud arvata! Igatahes on “Davai” KMFDMi selle sajandi üks kehvemaid lugusid. “Bitches” peaks olema selge iroonia:

We’re Only In It For The Money
To Dip Our Fingers In Your Honey
We Pretend To No End
We Are Bitches For Your Riches

Samas suudab Konietzko selle maha laulda täiesti surmtõsiselt. Võta või jäta!.. seda enam, et Eldritch kummitab selle loo ajal kuidagi eriti võimsalt. “Me & My Gun’i” tekst on sedavõrd lapsik, et vesi tuleb silma. Samas on see albumi muusikaliselt üks huvitavamaid lugusid. Ühesõnaga, kui teksti mitte jälgida, siis pole viga. Selle loo seos NIN’i looga “big man with a gun” jääb ka lahkamata, kuna siis tuleks jälle piinlikusest vesi silma.

Ja “Take’m out” on puhas tehno. Ach ja, albumi tugevaim lugu on kaver The Human League loost “Being Boiled”.

Kokkuvõtteks: parem kui eimidagi, kuid mitte oluliselt.

Advertisements
KMFDM, “Blitz”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s